X
تبلیغات
رایتل

بازارچـــــه ی رودبنــه ای

Aks Haei Az Shahre Asrar Amize Shian Dar China!


 شیان شهر اسرارآمیز چین+ گزارش تصویری

این لشکر نمادین که به دستور امپراطور کین شی هوانگدی ساخته شد و شامل سوارنظام، کمان داران، شمشیر زنان و غیره بود، وظیفه مراقبت از امپراطور را در دنیای...

 

  نگهبانان شهر شیان در ایالت شانگسی در مرکز چین شهر شیان واقع شده که دارای نگهبانانی منحصربفرد از جنس گل رس پخته است. این سایت باستانی متعلق به دوران امپراطوران کین به قدمت 2000 سال پیش در سال 1974 به طور تصادفی کشف شد. از آن پس با کاوش های باستان شناسان مجسمه‌های هزاران سرباز از دل خاک بیرون آمد و امروز در همان محل که به صورت موزه ای درآمده است، نگه‌داری می‌شوند. 

 


تصویری از چند مجسمه سربازان محافظ امپراطور سلسله کین که کشف آنها یک واقعه منحصربفرد در تاریخ باستان شناسی جهان محسوب می‌شود.
 


یک روستایی چینی به طور تصادفی لشکر چند هزار نفری امپراطور کین شی هوانگدی را در سال 1974 در نزدیکی شهر شیان و مقبره این امپراطور که بانی سلسله امپراطوران کین بود، کشف کرد.
 


باستان شناسان در جریان سالها کاوش کلیه جنگجویان این لشکر را از دل خاک بیرون آورده و در سال 1987 یونسکو نام این سایت را در فهرست میراث جهانی ثبت کرد.
 


این لشکر نمادین که به دستور امپراطور کین شی هوانگدی ساخته شد و شامل سوارنظام، کمان داران، شمشیر زنان و غیره بود، وظیفه مراقبت از امپراطور را در دنیای پس از مرگ به عهده داشت.
 


چهره هریک از این هزاران سرباز با چهره دیگری متفاوت است زیرا هنرمندان دقیقا مجسمه سربازانی که در آن زمان در لشکر کین شی هوانگدی را ساخته بودند.
 


هزاران مجسمه از سربازان در صفوف منظم که بخش اعظم آنها با گذشت دو هزار سال هنوز سالم هستند در موزه ای که در همان محل دایر شد، چشمان بازدیدکنندگان را به خود خیره می‌کنند.
 


برخی ازمجسمه های نگهبانان شهر شیان سرهای خود را از دست داده اند که باستان شناسان به دقت آنها را بازسازی می‌کنند.

 

تبادل لینک طراحی سایت - طراحی سایت تبادل لینک - تبادل لینک مدل لباس (عکسباز) - بزرگترین وب سایت مدل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service