X
تبلیغات
رایتل

بازارچـــــه ی رودبنــه ای

آشنایی با خواص 7 ماده غذایی فوق العاده برای مقابله با بی خوابی

کم خوابی، رفتار و احساس شما را تحت شعاع خود قرار داده و روی عملکرد مغزتان نیز اثر منفی بر جای خواهد گذاشت و به این ترتیب توانایی فکر کردن و تصمیم گیری های سریع را در بسیاری از امور مانند رانندگی و دیگر کارهای روزانه از دست خواهید داد. بی خوابی ممکن است ناشی از کمبود برخی مواد مغذی در بدن باشد.

در اینجا 7 ماده غذایی را به شما معرفی می کنیم که با مصرف آن ها می توانید خوابی راحت داشته باشید به صورتی که بتوانید طی روز سرحال و بانشاط باشید.


چای بابونه:چای بابونه آرام بخشی طبیعی است که می تواند خستگی جسمی و روحی را از شما دور کند.

عسل:این ماده غذایی به علت داشتن اورکسین، یک نوع ماده تنظیم کننده خواب، یکی از عالی ترین آرام بخش ها و یک خواب آور طبیعی محسوب می شود.

سیب زمینی:سیب زمینی با داشتن ماده مغذی تریپتوفان خواب راحت شما را تضمین می کند.

جوی دو سر:این ماده غذایی سرشار از ملاتونین است. این ماده، نقشی اساسی در خواب دارد و با توجه به این که نور، مانع تولید آن و تاریکی، محرک تولیدش است، باعث تنظیم ساعت داخلی بدن می شود. تحقیقات موثق علمی نشان داده، این هورمون، به خوابیدن، کاهش تعداد دفعات بیداری در شب و بهبود کیفیت خواب کمک می کند.

ملاتونین ، در درمان بدخوابی ناشی از سفرهای هوایی بلند مدت، سودمند است. مقدار کافی ملاتونین در بدن، تاثیرات مثبتی بر وضعیت روحی - روانی انسان می گذارد.

بادام:این ماده غذایی حاوی ترکیبات تریپتوفان و منیزیم است. به عقیده محققان، به واسطه نقش قابل توجه منیزیم در متابولیسم و حفظ سلامت اعصاب، از تاثیر درمانی آن در رفع اختلالات خواب و تغذیه استفاده می شود.

به این ترتیب افرادی که دچار بی خوابی بوده باید از این ماده معدنی به اندازه مناسب و کافی استفاده کنند.

موز:
ماهیچه های بدن برای استراحت و بازسازی به مقادیر زیادی پتاسیم و منیزیم احتیاج دارند و موز نیز میوه ای سرشار از این دو ماده معدنی است. همچنین خوردن موز باعث ترشح هورمون تریپتوفان در بدن می شود که اثر آرام بخش برای مغز دارد.

تخم کتان:

این ماده غذایی سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است که موجب ایجاد خواب راحت در شما خواهند شد.
تبادل لینک طراحی سایت - طراحی سایت تبادل لینک - تبادل لینک مدل لباس (عکسباز) - بزرگترین وب سایت مدل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service