X
تبلیغات
رایتل

بازارچـــــه ی رودبنــه ای

هفت ابزار برای آتش افروزی

فصل تابستان معمولا با گردش و سفرهای کوتاه و بلند به نقاط مختلف همراه است. اگر هم اهل طبیعت گردی، کوهنوردی و فعالیت های اینچنینی باشید، حتما می دانید که به همراه داشتن وسیله مناسب برای روشن کردن آتش از ضروریات کوله پشتی شما است. از طرفی هم احتمالا همه شما تجربه جعبه کبریت خیس خورده و نم کشیده را داشته اید و می دانید چه دردسر بزرگ و غیرمنتظره ای است.


در ادامه مطلب به هفت ابزار مفید می پردازیم که در هر شرایط آب و هوایی برای تان آتش مناسبی فراهم می کنند.xlarge_dsc_0034.jpg

مته کمانی
این یکی از قدیمی ترین و موثرترین شیوه های روشن کردن آتش است که از زمان های باستان مورد استفاده قرار می گرفته. البته برای استفاده از این ابزار باید ۴۵ دقیقه وقت آزاد و آمادگی بدنی مناسبی داشته باشید. شاید امروزه شیوه مناسبی برای آتش روشن کردن نباشد، اما سرگرمی جالبی برای پیک نیک آخر هفته تان خواهد بود.
قیمت: ۲۸ دلار


xlarge_aurorapic2.jpg

سنگ چخماق و منیزیم
این هم یک روش قدیمی و موثر دیگر برای آتش افروزی است. تنها باید یک فولاد را بر روی منیزیم بکشید تا جرقه های قوی برای روشن کردن آتش در اختیار داشته باشید. آتش زنه منیزیمی Aurora یک کیت کامل، شامل میله منیزیمی و تیغه فولادی دندانه دار است. با این ابزار دیگر نباید نگران خیس بودن چوب کبریت ها و نم کشیدن جعبه کبریت تان باشید.
قیمت: ۲۰ دلار


xlarge_diamond.jpg

کبریت های Strike Anywhere
به گمانم نیاز به توضیح نداشته باشد. دعوا سر همین بود که کبریت ها هر جایی و تحت هر شرایطی روشن شوند!
قیمت: ۴ دلار


xlarge_zippo2.jpg

فندک اضطراری Zippo
زیپو یکی از معروف ترین تولید کنندگان فندک است که محصولات اش شهره خاص و عام هستند. به خصوص اینکه فندک های این شرکت در مقابل باد هم مقاوم هستند و راحت خاموش نمی شوند. فندک اضطراری زیپو با ابتکار خاصی، در برابر آب هم مقاوم شده. دیگر نباید نگران تمام شدن سوخت فندک باشید، زیرا این کیت نیازی به گاز یا بنزین معمول فندک ها ندارد. بلکه بر روی آن تعدادی فتیله قرار دارد که با دو لایه واکس ویژه ضد آب شده اند. تنها کافی است درب فندک را باز کنید. یکی از فتیله ها را بیرون بیاورید. انتهای آن را بتابانید. حال چرخ آتش زنه فندک را در نزدیکی فتیله بچرخانید تا با جرقه ای، فتیله روشن شده و شعله سوزان و درخشانی برای تان مهیا کند.
قیمت: ۲۰ دلار


xlarge_drip_torch.jpg

مشعل قطره چکان
شاید این شبیه ترین ابزار قانونی به ککتول مولوتوف باشد که بازی با آن شما را روانه زندان نخواهد کرد. این ابزار توسط کشاورزان و آتش نشان ها مورد استفاده قرار می گیرد. کشاورزان بعد از برداشت محصول، مزرعه را از علف های هرز و کاه و کلش باقی مانده پاکسازی می کنند. آتش نشان ها هم برای جلوگیری از گسترش آتش در طبیعت، بوته ها و خارهای کوچک را می سوزانند. این آتش زنه جالب حاوی ۵.۶ لیتر گازوییل است و برای استفاده باید آن را وارونه نگه داشت.
قیمت: ۱۵۵ دلار


xlarge_ultrajetsilverpop.jpg

فندک ST DuPont Ultrajet
حالا دیگر روشن کردن پیپ و سیگار با اسکناس های ۱۰۰ دلاری قدیمی و دمده شده و میلیونرها باید دنبال راه های دیگر برای به رخ کشیدن دارایی شان باشند. امروزه دیگر نوبت رقص فندک هایی مانند Ultrajet محصول ST DuPont بر روی میز میهمانی افراد سرمایه دار است. ۱۷۰ گرم نقره صیقلی ناقابل!
قیمت: ۴۰۰ دلار


xlarge_arctic.jpg

لیزر خرابکار
همانند چشم های مدوسا ، لیزر S3 Arctic می تواند با یک نگاه همه چیز را نابود کند. پرتو یک واتی آن می تواند کاغذ، پلاستیک، چوب و حتی اگر حوصله داشته باشید یک ماشین را بسوزاند. لطفا هنگام آتش روشن کردن مواظب دست و پای خود و سر اطرافیان تان باشید.
قیمت: ۳۰۰ دلار

تبادل لینک طراحی سایت - طراحی سایت تبادل لینک - تبادل لینک مدل لباس (عکسباز) - بزرگترین وب سایت مدل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service