X
تبلیغات
رایتل

بازارچـــــه ی رودبنــه ای

جیوانات و فرزندانشان

قورباغه


 قورباغه پدر هر شب تخم‌ها را در آغوش می‌گیرد. وظیفه حمایت از تخم‌ها در برابر شکارچیان کوچک مانند حشرات به عهده اوست و مدام آن‌ها را مرطوب نگه می‌دارد. 

اسب دریایی نوزاد روی دم پدر


اسب دریایی گونه‌ای از ماهی‌ها هستند که وظیفه حمل نوزادان در دوره 10 تا 25 روزه بارداری بر عهده پدر است، در واقع اسب دریایی مذکر باردار می‌شود.


فلامینگو

 


اگر چه این حیوانات به صورت دسته جمعی زندگی می‌کنند اما فلامینگوهای پدر به تک همسری اعتقاد دارند. فلامینگوی پدر و مادر در تهیه لانه و ساخت آن و همچنین مراقبت از تخم و محافظت از فرزندشان با یکدیگر همکاری می‌کنند.


ساس دریایی


ساس دریایی پدر بعد از جفت‌گیری، وظیفه حمل کردن تخم‌ها را بر عهده دارد. ساس مادر با استفاده از یک چسب طبیعی تخم‌ها را به پشت ساس پدر می‌چسباند. پدر از تخم‌ها مراقبت کرده و برای جلوگیری از خراب شدن آن‌ها، گاهی تخم‌ها را در معرض هوای آزاد قرار می‌دهد.


مارموسِت

 
از آن‌جایی که معمولا نوزادان درون شکم مادر، 25 درصد از وزن میمون‌های مادر را تشکیل می‌دهند و این موجودات بهای سنگینی برای تولد یک نوزاد می‌پردازند، وظیفه پدران بسیار سنگین خواهد بود. نگه‌داری از کودکان در 2 شیفت به عهده پدر و مادرهایشان خواهد بود.


پرنده رئا


رئاهای پدر که در آمریکای جنوبی زندگی می‌کنند، وظیفه مراقبت از فرزندان را به عهده دارند. بعد از جفت‌گیری، پرنده‌های پدر مدت 6 هفته روی 50 تخم‌ می‌خوابند.


روباه سرخ

 

روباه پدر با فرزندان خود بازی می‌کند و وظیفه تهیه غذا برای اعضای خانواده به عهده اوست. او با پنهان کردن غذا در نزدیکی لانه، به فرزندان خود یاد می‌دهد که چگونه به دنبال غذا بروند.


جغد شاخدار

 

  جغد شاخدار یک شریک و پدر زحمت‌کشی است. تمام مدتی را که جغد مادر روی تخم‌ها خوابیده است، جغد پدر به جست‌و‎جوی غذا رفته و برای شریک خود موش شکار می‌کند. هنگامی که جوجه‌ها سر از تخم بیرون آوردند، وظیفه تهیه غذا باز هم به عهده پدر خانواده است.


سوسک


  سوسری‌هایی که از چوب تغذیه می‌کنند، برای فرزندان خود لانه و غذا تهیه می‌کنند. سوسری‌های پدر با خوردن فضولات پرندگان، نیتروژن لازم برای نوزادانشان را تهیه می‌کنند.


پنگوئن امپراتور


 
پنگوئن‌های پدر با تحمل سرمای زیر صفر درجه و بی‌غذایی از تخم‌های خود محافظت می‌کنند. بعد از این‌که پنگوئن مادر تخم گذاشت، پدر با پوست خود تخم را پوشانیده و مدت 4 ماه از آن مراقبت می‌کند.


شیر آفریقایی

 

  شیر آفریقایی در زمینه ایفای نقش پدری کمی عجیب به نظر می‌رسد. این شیر همیشه در سایه دراز کشیده و وظیفه یافتن و شکار غذا بر عهده شیر مادر است. شیر پدر تنها هنگامی که خانواده وی مورد تهدید قرار گیرد، به دفاع از آن‌ها می‌پردازد.

 

تبادل لینک طراحی سایت - طراحی سایت تبادل لینک - تبادل لینک مدل لباس (عکسباز) - بزرگترین وب سایت مدل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service