X
تبلیغات
رایتل

بازارچـــــه ی رودبنــه ای

همکاری نوکیا با مایکروسافت و تولید گوشی‌های ویندوزی

نوکیا در ۱۱ فوریه (جمعه همین هفته) مراسمی را در لندن برگزار خواهد کرد که در طی آن، مدیر عامل جدید این شرکت، Stephen Elop خبرهای جدیدی را در رابطه با این کمپانی اعلام خواهد نمود. آن‌چه که بیش از همه انتظار می‌رود او در این برنامه به آن اشاره کند، همکاری این شرکت با مایکروسافت و تولید گوشی‌هایی با برند نوکیا و پلتفرم Windows Phone 7 است.

nokia-windows-phone7.jpgشایعات مبنی بر تولید گوشی‌های نوکیا با ویندوز، اولین باری نیست که بیان می‌شود. حدودا از دسامبر سال گذشته بود که صحبت‌ها در مورد این مطلب کم‌کم به میان آمد و حالا که نوکیا قصد برگزاری کنفرانسی را دارد، تب و تاب این شایعات دوباره بالا گرفته است.

نوکیا شاید هنوز هم بیشترین کاربر را در جهان تلفن‌های همراه داشته باشد ولی در تولید تلفن‌های هوشمند نتوانست با پلتفرم‌های بزرگ دیگری نظیر آندروید و iOS به رقابت بپردازد. نوکیا از نظر سخت‌افزاری با تولید مدل N8 ثابت کرد که می‌تواند پا به پای رقیبان خود جلو برود. حتی ضعف موجود در نسخه‌های قبلی سیمبیان را با تولید Symbian^3 برطرف کرد اما باز از سایر جهات نتوانست آن‌طور که باید پیش برود. حتی توسعه Meego نیز به کمک این شرکت نیامد.

microkia-logo.jpg

از طرف دیگر مایکروسافت با تولید ویندوز فون ۷ فصل جدیدی را در تولید سیستم‌عامل‌های تحت موبایل خود آغاز نمود. فصلی که حالا می‌تواند با همکاری احتمالی نوکیا، به حرکت بزرگ دیگری تبدیل شود. اتحاد طرفداران نوکیا و روی آوردن کاربران ویندوز به این برند می‌تواند نوید موفقیت‌های جدیدی را به هر دو شرکت بدهد.

امروز نیویورک‌تایمز نیز گزارش داد سهام نوکیا در پی شایعات پیش‌آمده رشد افزایشی داشته است. حالا باید صبر کرد و دید شرکتی که قبل از این اعلام کرده بود به هیچ وجه به پلتفرم آندروید فکر نمی‌کند، آیا ممکن است با همکاری با مایکروسافت و روی آوردن به Windows Phone 7، حیات جدیدی را آغاز نماید؟

تبادل لینک طراحی سایت - طراحی سایت تبادل لینک - تبادل لینک مدل لباس (عکسباز) - بزرگترین وب سایت مدل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service