X
تبلیغات
رایتل

بازارچـــــه ی رودبنــه ای

نقش‌هایی تازه برای هری پاتر جوان

این درام ترسناک و دلهره‌آور را جیمز و راتکینز کارگردانی می‌کند و ظاهرا رادکلیف به این دلیل بازی در آن را قبول کرده تا تصویر تازه و غیر هری پاتری از خود ارائه کند و به یاد تماشاگران سینما بیاورد که از این پس باید او را به چشم دیگری نگاه کنند...


 دانیل رادکلیف، بازیگر نقش هری پاتر در 21سالگی با این شخصیت که باعث شهرت او شد، خداحافظی می‌کند. آخرین قسمت این فیلم به نام «هری پاتر و هدایای مرگ» به دلیل طولانی بودن قصه کتاب جی‌کی رولینگ تبدیل به فیلمی 2 بخشی شده است. بخش اول فیلم تا 2 ماه دیگر اکران عمومی می‌شود و بخش دوم و پایانی آن در تابستان سال آینده به نمایش عمومی درمی‌آید. مجموعه فیلم 7 قسمتی هری پاتر ـ که تولید آن از سال 2001 شروع شد و تقریبا هر یک سال و نیم، یکی از قسمت‌های آن روی پرده سینماها رفت ـ در طول این سال‌ها فرصتی برای رادکلیف باقی نگذاشت تا بتواند در فیلم‌های مستقل دیگری هم بازی کند. 
ولی به نظر می‌رسد با تمام شدن تولید این مجموعه فیلم، حالا او می‌تواند خود را از لاک کاراکتر هری پاتر بیرون کشیده و سراغ سوژه‌ها و کاراکترهای تازه دیگری برود. رادکلیف که طی 10 سال گذشته تجربیات اندکی در زمینه بازی در نقش‌های غیر هری‌ پاتری را به نمایش گذاشت، از سال قبل و همزمان با پایان کار فیلمبرداری آخرین قسمت «مجموعه فیلم هری پاتر» کار روی پروژه‌های جدید را آغاز کرد و رسما گفت که آمادگی همکاری با هر نوع پروژه تازه را دارد. تهیه‌کنندگان سینما هم از این درخواست استقبال کردند و با پیشنهادات جدید کاری سراغ او رفتند. 
 
در حقیقت در این روزها که تهیه‌کنندگان «هری پاتر و هدایای مرگ: بخش اول»سرگرم تبلیغات برای اکران عمومی آن هستند، رادکلیف مشغول بازی در فیلم «زن سیاهپوش» است.
این درام ترسناک و دلهره‌آور را جیمز و راتکینز کارگردانی می‌کند و ظاهرا رادکلیف به این دلیل بازی در آن را قبول کرده تا تصویر تازه و غیر هری پاتری از خود ارائه کند و به یاد تماشاگران سینما بیاورد که از این پس باید او را به چشم دیگری نگاه کنند. 
 
وی در این فیلم، در نقش یک وکیل جوان به نام آرتور کیپس ظاهر می‌شود که راهی یک دهکده دورافتاده می‌شود تا به پرونده یکی از موکلان خود رسیدگی کند. آرتور هنگام تحقیقات خود کشف می‌کند که روح یک زن پیگیر ماجرای قتل این پرونده است و قصد انتقام‌گیری دارد. «زن سیاهپوش» که هم‌اکنون در مرحله فیلمبرداری است، براساس قصه رمان پرخواننده سوزان هبل ساخته و گفته می‌شود حال و هوایی شبیه فیلم‌های ژانر ارواح و روان‌کاوانه سینمای آسیای‌دور دارد.
رادکلیف پس از پایان کار فیلمبرداری زن سیاهپوش، بازی در «سفر مقصد است» را شروع می‌کند. قصه این فیلم شرح حال گونه درباره دان الدن است که نقش او را در جلوی دوربین، رادکلیف بازی خواهد کرد. الدن یک عکاس خبری و هنرمند بود که اصلیتی انگلیسی داشت، ولی در کشور آفریقایی کنیا بزرگ شد. عکس‌های خبری او در طول دوران جنگ داخلی سومالی، توجه محافل بین‌المللی را به سمت مشکلات این کشور جلب کرد. پس از انتشار این عکس‌ها، خبرگزاری رویترز او را دعوت به همکاری کرد.
 
الدن در سال 1992 از سوی این خبرگزاری دوباره به سومالی رفت. وی در جولای 1993 زمانی که مشغول تهیه خبر درباره نیروهای سازمان ملل در این کشور بود (که به صورت تصادفی باعث قتل 72 نفر از شهروندان سومالی شد) با 3 نفر از همکارانش توسط جمعیت خشمگین دستگیر و به قتل رسید. سفر مقصد است را برانون هیوز براساس فیلمنامه‌ای از خودش کارگردانی خواهد کرد.
منتقدان سینمایی می‌گویند، رادکلیف در دور جدید کاری خود پس از پایان دوران هری پاتر، تصمیم گرفته نقش‌های کاملا متفاوت و جدی را به عهده بگیرد و فضای این دو فیلم جدید، تاییدکننده این نکته است. 
 
خود بازیگر هم در این رابطه می‌گوید: «من با کاراکتر ماجراجو و فانتزی هری پاتر به تماشاگران معرفی شدم و سال‌ها با این نام و هویت بین آنها شناخته شدم. حالا وقت آن است که چهره تازه‌ای از خودم را به نمایش بگذارم و به تماشاگران نشان دهم که مرا فقط به عنوان هری پاتر نگاه نکنند
این بازیگر که از دوستداران فیلم کلاسیک و ضد جنگ «در جبهه غرب خبری نیست»است، قرار است در نسخه جدید و دوباره‌سازی شده آن بازی کند. تهیه‌کنندگان فیلم با این بازیگر صحبت کردند و قرار همکاری مشترک را گذاشته‌اند. اما هنوز زمان دقیقی برای شروع فیلمبرداری نسخه جدید اعلام نشده است. تهیه‌کنندگان این نسخه هم‌اکنون در حال مذاکره با چند فیلم‌ساز صاحب نام هستند تا کار کارگردانی این درام ضدجنگ و انسانی را به او بسپارند. قصه فیلم درباره سرباز بی‌تجربه‌ای است که در بحبوحه جنگ جهانی اول، خود را با مشکلات متعددی رودررو می‌بیند.
6 قسمت قبلی مجموعه فیلم هری پاتر در سطح جهانی بیش از 3 میلیارد دلار فروش کرده است. آخرین قسمت آن «هری پاتر و شاهزاده نیمه‌اصیل» که تابستان 2009 اکران عمومی شد، در آمریکای شمالی به تنهایی 302 میلیون دلار فروش کرد. این فیلم که با افتتاحیه‌ای 77 میلیون دلاری نمایش خود را در این منطقه شروع کرد، با هزینه‌ای 250 میلیون دلاری تهیه شده بود. برای بخش اول هری پاتر و هدایای مرگ هم پیش‌بینی افتتاحیه‌ای 80 میلیون دلاری می‌شود.

تبادل لینک طراحی سایت - طراحی سایت تبادل لینک - تبادل لینک مدل لباس (عکسباز) - بزرگترین وب سایت مدل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service